Magyarország - Olaszország 12-3
2014. 09. 06.

Olaszország legyőzésével átvettük a vezetést a csoportunkban, nem szakadt meg a győzelmi sorozat.

Harmadik mérkőzését játszotta az itáliai csapat ellen hazánk válogatottja. Mi két magabiztos győzelemmel a hátunk mögött vágtunk neki a találkozónak, míg ellenfelünk mérlege ekkor egy győzelem, egy vereség volt. A vezetést ismét sikerült megszereznünk már a harmadik percben, ezt követően további két gólt szereztünk. A „szépséghiba” az olaszok gólja volt ebben a húsz percben, 2-0-s magyar vezetésnél tudtak szépíteni egy kontra támadásból.

A második harmadban nagy nyomás alá helyeztük a fehér mezesek kapuját, a játékrész jelentős hányadát a kapujuk előtt töltöttük. Ennek meg is lett az eredménye, öt gólt szereztünk ebben az intervallumban, volt köztük büntetőből és emberhátrányból lőtt is. Az utolsó húsz percre 8-2-vel, hat gólos magyar vezetéssel fordultak rá a csapatok. E játékrészben már látszott mindkét csapaton a sorozat terhelés okozta kimerültség, több kiállítást is kaptunk, a játék tempója is mérséklődött. Góljaink számát így is sikerült növelnünk további négy találattal, míg most is csupán egyet kaptunk. A vége tehát 12-3, háromból három győzelem!

"Örülünk a nagyarányú győzelemnek, eleinte akadozott a felállt védelem elleni játékunk, mivel az előző két ellenfelünk nem ezt a taktikai felállást alkalmazta. Ennek ellenére alkalmazkodni tudtunk ehhez a stílushoz is, ez is mutatja csapatunk erősségét. A tegnap megbeszéltekből a mai mérkőzés folyamán nagyon sok dolgot meg tudtunk valósítani. Az osztrákok ellen két variációval is készülünk, a felállt védelem elleni játékkal, illetve ha az osztrákok egész pályás letámadást alkalmaznának.
A csapat a humornak nincsen híján, sokat vagyunk együtt, ma is és az egész torna során az egymásért küzdés jellemez minket. Szurkoljatok tovább! Ne feledjétek, vasárnap reggel 8 kor játszunk!" - nyilatkozta Siklósi Evelin szövetségi kapitány honlapunknak

A selejtezők számunkra utolsó mérkőzésére holnap reggel 8 órakor kerül sor Ausztria ellen, a jelenlegi állás szerint, aki győz, az jut ki Helsingborgba, Svédországba a Világbajnokságra.