Kiütésés Phoenix és SZPK győzelmek születtek
2019. 12. 01.

A magyar rangadót fölényesen nyerte meg a Phoenix, az SZPK lenullázta a Klagenfurtot

Az első magyar érdekeltségű mérkőzésre Komáromban került sor: a KAC látogatott az erődvárosba. Az előjelek alapján mindenki reménykedett egy magabiztos hazai sikerben és az első lépést ehhez már a harmadik percben megtette az úthenger: Molnár András megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Szünet előtt Németh Richárd duplázott, hárommal ment pihenni az SZPK (3:0). A második etap is gyors hazai góllal indult, és egyre inkább ledületbe jöttek a mieink: szümetig is csak magyar gólok születtek, 8:0-s állásnál pihenhettek a csapatok. Az utolsó harmadra se engedett ki a narancsos alakulat, a 48. percben már tozet számolhattak rá a szurkolók a KAC-ra. Végül 15-nél állt meg az úthenget, ezzel a ligában az első magyar csapatként nulláztak ellenfelet Pfneiszli Péterék. A szép győzelemmel tovább erősítette pozícióját a tabellán az SZPK.

SZPK-DESEF Komárom – Klagenfurter AC 15:0 (3:0, 5:0, 7:0)

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzése duplán érintett minket: a regnáló magyar bajnok Phoenix Fireball a nyolcszoros aranyérmes Dunai Krokodilok ellen mérkőzött meg. A Phoenix nem aprózta el a kezdést: bár a hatodik perdig kellett várni az első találatra, utána viszont nagyon beindult a Pafféri-legénység. Rési Tamás volt leginkább elemében, de mások is feliratkoztak a pontlistára, így már az első harmadban jelentős, hétgólos előnyre tettek szert a tűzmadarak. A második felvonás kevesebb gólt tartogatott, de a továbbra is a Fireball játékosok akarata érvényesült jobban. A 37. percben érkezett a hüllők szépítése, de a szünet előtt már a tizedik hazai találat is megszületett (10:1). A záró húsz percre is maradt még Phoenix gól – szám szerint hat - ,így magabiztos győzelemmel gyűjtött újra pontokat a regnáló magyar bajnok, akik szintén őrzik Final Four-os helyezésüket a tabellán.

Phoenix Fireball SE – Dunai Krokodilok 16:1 (7:0, 3:1, 6:0)