Hírek

Kialakult az IFL négyes döntőjének a mezőnye
2023. 02. 20.

A nemzetközi sorozat finájéjába végül az SZPK jutott be egyetlen magyar csapatként

Hétvégén az IFL-ben volt meccsdömping: három magyar érdekeltségű találkozót is vívtak a felek, egy hazai klasszikussal együtt.

Szombaton az SZPK nyitotta a párharcok sorozatát: a KAC látogatott a Duna-partjára. A vnedégeknek már nem volt tét, hiszen ők már biztosan nem folytatják a sorozat négyes döntőjében, ugyanennek eléréséhez viszont az úthengernek kellettek a pontok. Az összecsapás első gólját a karintiaiak szerezték, de erre gyorsan érkezett válasz Pirik ütőjéről (1:1). A középső etapban kétszer is megszerezte a vezetést a hazai együttes, ám a KAC továbbra is szívósan tartotta magát. A harmadik játékrész derekán egy öngóllal ráadásul ismét egál volt a táblán (3:3), ám a folytatásban érvényesítette akaratát a komáromi együttes, bebiztosítva ezzel a győzelmet.

SZPK-DESEF Komárom - KAC 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Szintén szombaton várt mérkőzés a Phoenix Fireball garnitúrájára Bécsben: a mieinknek mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy a négyes döntőbe jutás esélyét megtartsák. Ennek ellenére igen tartalékosak voltak a mieink, mindösszesen két teljes sor állt Pafféri András rendelkezésére. A hazaiaknak a tét a becsület volt, no meg a hazai közönség kiszolgálása. Az első harmadban igen erősen bekezdtek a csapatok, a 11. percben már 4:1-re vezettek a császárvárosiak. Rácz Domokos vette hátára csapatát, szünetig már csak egy volt közte (5:4), majd a fordulást követően átvette az irányítást a magyar csapat. Egy öngóllal már a tűzmadarak vezettek, és az előny a szünetig is kitartott (7:8). A záró játékrészt megint a hazaiak kezdték jobban egy gyors egyenlítéssel. A folytatásban se unatkoztak a nézők, mindkét csapat a győzelemre tört, amelyet végül a bécsiek szereztek meg Philipp Horn találatának köszönhetően.

Wiener FV - Phoenix Fireball 9:8 (5:4, 2:4, 2:0)

Vasárnap magyar presztízscsata következett: a Dunai Krokodilok látogattak Komáromba. A hüllők számára a tét a szép alapaszakasz-búcsú volt, ennek ellenére a vezetés ők szerezték meg. Szünetig viszont fordítottak az erődvárosiak (2:1), és a kezdeményezést innen már ki sem engedték a kezükből. A találkozó felénél már 6:2-re vezettek a hazaiak, és az utolsó harmadban sem álltak meg, magabiztos győzelemmel bizossá tették szereplésüket a négyes döntőben.

SZPK-DESEF Komárom - Dunai Krokodilok 11:4 (2:1, 4:1, 5:1)

Az IFL alapszakaszából még egy játéknap van hátra, de itt már csak a komáromiak lesznek érdekeltek. Az SZPK-nak még van esélye az alapszakasz győzelemre is (ehhez az Insport pontvesztése is kell), ugyanakkor a helyük már biztos a komáromi rendezésű fináléban. A Phoenix és a Dunai Krokodilok a hazai rájátszásban folytatják az idei bajnoki szereplésüket.

Hétvégén rendeztek még egy OB I-es MK-párharcot is: az SZPK második csapata a Phoenix Wizards-ot látta vendégül. A varázslók már a negyedik percben vezetést szereztek, szünetig megsuplázva előnyüket (0:2). A folytatásban sem változott a játék képe: a fővárosiak domináltak, a komáromi fiatalok pedig szívósan igyekeztek felzárkózni. A harmadik játékrész már négygólos vendégelőnnyel indult, amely a végére 10-re kerekedett: a Wizards jutott magabiztosan tovább.

SZPK-DESEF Komárom "B" - Phoenix Wizards 0:10 (0:2, 0:2, 0:6)

A Magyar Kupában már csak egy párharc van hátra a négyes döntőig: március 11-én a Dunai Krokodilok a CH ellen mérkőznek. A Final Four-ba eddig a Wizards mellett az SZPK és a Phoenix Fireball jutott be.