Irány Helsingborg!
2014. 09. 07.

Az Ausztria ellen játszott negyedik, egyben utolsó csoportmérkőzését is megnyerte csapatunk, ezzel kijutott a Világbajnokságra.

A 2015-ös férfi U19-es floorball világbajnoki selejtezőre eredetileg Ukrajnában került volna sor, azonban a háborús helyzet miatt végül Madridban rendezték meg a tornát. Két csoportban összesen 10 nemzeti válogatott floorballozott, melyek közül a két csoportelső jut tovább a Világbajnokságra. A magyar csapat a fehéroroszokkal, a hollandokkal, az olaszokkal és az osztrákokkal került egy csoportba, a papírforma alapján mind a négy csapatnál erősebbek vagyunk, így bizakodva várhattuk a mérkőzéseket.

Magabiztos győzelemmel kezdtünk első mérkőzésünkön Fehéroroszország csapata ellen, a 14-2-es végeredménnyel a szurkolók, a csapat és a válogatott stábja is elégedett volt. Hollandia következett, akik ellen már jobban sikerült kihasználni a helyzeteinket és nagy fölénnyel 19-2-re diadalmaskodtunk. Harmadik összecsapásra az olaszok ellen került sor, a zárt védekezésüket nehéz volt feltörnie csapatunknak, de végül így is kilenc találattal, 12-3-ra megnyertük a mérkőzést.

Az Ausztria elleni záró mérkőzésen mindkét csapatnak megvolt az esélye, hogy kijusson a Világbajnokságra, pontegyenlősséggel álltunk a csoport élén, de a közel kétszer több lőtt gól egészséges önbizalomra adhatott okot. A meglehetősen korán, reggel nyolc órakor kezdődött találkozón az első húsz percben a csapatokon látszott a korai kelés, de szerencsére az osztrákok nem találták az ellenszerét a kapu mögül középre belőtt, majd onnan kapura ütött labdáknak, három gólt is így szereztünk. Mile Benedek révén pedig négy gólosra növeltük előnyünket, ami már nem is változott a harmad végéig.

A második húsz percre alább hagyott a mérkőzés irama, kiegyenlítettebbé váltak az erőviszonyok. Mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, de a magyar mezőnyfölény továbbra is megmaradt, igaz nem olyan mértékben, mint az első harmadban. A negyvenedik perctől kezdve az iram tovább esett, egyre több lett a szabálytalanság, kevesebb a gól. Ügyes védekezéssel emberhátrányos helyzetből sem kaptunk gólt, sikerült mindössze egy kapott góllal zárni a találkozót, a végeredmény 6-1 lett Magyarország csapatának.

Ezzel elértük a kitűzött célt, 100%-os teljesítménnyel kijutottunk a Világbajnokságra! Gratulálunk a csapatnak, és a stábnak, köszönjük a sok segítséget, támogatást, a like-okat, megosztásokat. Következő állomás:

Férfi U19 Floorball Világbajnokság
Helsingborg, Svédország
2015. 04.29 – 05.03.

"Sportörténelmi tettet hajtottunk végre, minden mérkőzésünket megnyerve jutottunk ki a világbajnokságra. Érződött a csapaton, hogy négy napon keresztül pihenőnap nélkül játszottunk, míg a soron következő ellenfeleink egy pihenőnappal érkeztek mérkőzéseinkre. A második harmadban fejben elfáradtunk és márcsak a szívünk vitt előre, de úgy gondoljuk, hogy ebből a mezőnyből kimagaslunk, és bebizonyítottuk magunknak, megmutattuk a világnak, hogy ott a helyünk a világbajnokságon.
Köszönjük a nevelőedzőknek, a klubboknak, a szülőknek és mindazon válogatott keretjátékosoknak, akik nem jutottak ki a selejtezőre, de részesei voltak az eddigi felkészülésnek. Büszkék vagyunk az U19-es válogatott minden tagjára. Köszönjük a vb selejtező alatt nyújtott segítséget Pfneiszli Gyulának és id.Bondor Csabának. Köszönet a stábtagoknak a három és fél éves munkájukért, Szöllös Ezternek a rendkívüli segítőkészségéért, László Péternek az edzői munkájáért. Ezalatt a hosszú idő alatt rendkívül jól össze tudtunk dolgozni. Egyúttal köszönjük az elnökségnek a bizalmat.