2014. 08. 21.

Megjelent az előzetes tájékoztató, valamint a programterv! - frissítve

Alig több, mint egy hét van hátra az első ízben megrendezésre kerülő Hungarian Floorball Festivalig!

A nevezéseket regisztráltuk, a programot összeállítottuk, az esetlegesen felmerült kérdésekre igyekeztünk válaszolni. Bízunk benne, hogy a résztvevők is legalább annyira készülnek a rendezvényre, mint az MFSZ berkein belül minden érintett! Elérkezett az idő, hogy néhány fontos információt megosszunk a következő hétvége programjáról:

• A Szuperkupán és a Balaton Cup Felkészülési tornán érvényes sportorvosi engedéllyel lehet csak pályára lépni!
  • A Szuperkupán és a Balaton Cup Felkészülési tornán online jegyzőkönyvvezetés lesz, ezért a résztvevő játékosokat a Hunfloorballon legkésőbb augusztus 28. 24 óráig fel kell tölteni!
  • Játékidő a férfiak számára a K-Ny Old Boys Gálán és a Balaton Cup Felkészülési tornán 1x20 perc futó órával, a női mérkőzések időtartama 2*15 perc futó órával. Bemelegítési idő nincs! A
  • Szuperkupán a játékidő 3*20 perc effektív időméréssel.
  • A K-Ny Old Boys Gálán és a Balaton Cup Felkészülési tornán nincs szünet a két játékrész között, a Szuperkupa mérkőzésein 10 perc.
  • A K-Ny Old Boys Gála és a női Balaton Cup Felkészülési torna körmérkőzéses rendszerben kerül lebonyolításra, a győzelemért 2 pont, döntetlenért 1 pont, vereség esetén 0 pontot kap az adott csapat. A pontok összesítésével válik egyértelművé a sorrend, pontegyenlőség esetén az MFSZ Versenyszabályzatának 28. §-át kell figyelembe venni.
  • A Balaton Cup Felkészülési tornán a Szuperkupán való részvétele miatt a Dunai Krokodilok és a Phoenix Fireball csapata kiemelést kapott, a rájátszásban kapcsolódik be.
  • A férfi Balaton Cup Felkészülési tornán résztvevőket két csoportba soroltuk, egy négyes és egy ötös csoportba. A sorrendet körmérkőzések után kapjuk meg, mindkét csoport első két helyezettje tovább jut a rájátszásba a kiemeltek mellé. A rájátszásban résztvevők szintén két csoportba kerülnek, ahol körmérkőzéseket játszanak egymással, az így kialakult két első helyett játszik a döntőben, a két második a harmadik helyért, míg a két harmadik az ötödik helyért. A rájátszásba be nem jutó csapatok közül az ’A’ csoport harmadik helyezettje játszik a ’B’ csoport harmadik helyezettje ellen a 7. helyért, míg az ’A’ csoport alapszakaszbeli negyedik helyezettje játszik a ’B’ csoport negyedik helyezettje ellen a 9. helyért. Az ’A’ csoport 5. helyezettje a tornát a 11. helyen zárja.
  • A női Balaton Cup Felkészülési tornán a csapatok körmérkőzések alapján döntik el a helyezéseket.
  • Azokban az esetekben, amelyekre a kiírás és ezen tájékoztató nem tér ki, az IFF és az MFSZ szabályzatai a mérvadóak.
  • Az alapfokú és a haladó játékvezető képzésre szombaton 10 órától kerül sor.