Győzelemmel kezdett Magyarország
2016. 09. 08.

Az olaszországi világbajnoki selejtező tornán Belgium válogatottja volt első ellenfelünk.

10 nemzet csapatai vesznek részt a megmérettetésben, akiket két csoportba osztottak és a két csoportgyőztes jut tovább a vaxjö-i (Svédország) világbajnokságra. A magyarok csoportjában szerepel Ausztria, Belgium, Nagy Britannia és Szlovénia válogatottja.

Megilletődötten kezdett válogatottunk a belgák ellen a torna első mérkőzésén, hisz több játékosnak ez volt az első hivatalos nemzetközi mérkőzése. Ennek tudható be, hogy a harmadik perc elején előnybe került ellenfelünk, azonban az első harmad végére sikerült megfordítani az állást, mely ekkor 3-2 volt. A középső húsz percben sikerült ugyan egyenlíteniük a belgáknak, de – többek között egy öngólnak köszönhetően – újra sikerült a vezetést megszerezni és megtartani a játékrész végéig. 6-4.

Az utolsó harmadban más felállásban, eltérő sorokkal lépett pályára csapatunk, mely nem hozta meg a várt hatást, azonban az előnyünket így is meg tudtuk tartani, és végül két góllal felülmúltuk a belga csapatot. Összességében nehéz mérkőzés volt egy erős ellenfél ellen, és kissé görcsösen kezdett a magyar válogatott. Bízunk benne, hogy a drukk ezzel elmúlt és a következő találkozókon már jobb játékot mutat csapatunk.

Magyarország – Belgium 7-5 (3-2; 3-2; 1-1)
Legjobb játékos: Hoffmann Tamás
Szuri Zoltán, Tótik Simon – Bondor Csaba (1+1), Hoffmann Tamás (1+2), Kvasznicska Norbert (1+1), Dávid Bence (1+0), Szelley Áron, Kiss János (0+1), Hóka Iván (1+0), Nagy Dénes, Szenthelyi Kristóf, Végh Ádám, Sebrek Dániel, Pupek Márkó (1+0), Bacsa Botond, Viczena Áron, Farkas Bence, Jenei Tamás, Tóth Krisztián