Győzelemmel ért véget a vb selejtező
2023. 01. 28.

A spanyolországi vb selejtező utolsó napján dőlt el, hogy Észtország mellé ki csatlakozik a kvalifikáltak sorába. Az utolsó meccsig Magyarország, Szlovénia és Spanyolországnak is meg volt az esélye, végül a szlovén válogatott utazhat áprilisban a korosztályos vb-re Dániába. Az utolsó magyar meccs Olaszország ellen volt, ahol sikerült fölényes győzelmet aratni a fiúknak.

Gólzáporos mérkőzéssel búcsúztak a magyarok a vb selejtezőtől, esélyt sem adtak az olaszoknak, már az első harmadban 6-0-ás állással mentek szünetre a csapatok. Diószeghi Zsolt háromszor is betalált, bemutatkozott Kiss Csaba is, valamint Szabó Ágostonnak is sikerült dupláznia az első 20 percben.
Ugyanezzel a lendülettel folytatták a második felvonást is a magyarok, sorra szerezték a gólokat: Gábor, Dikácz, Diószeghi Zsolt és Pozsony Bendegúz is megmutatta góllövő tudását. A harmad vége fele az olasz csapat szabálytalanság miatt 10+2 perces büntetést kapott, emellett többször is kiállítottak több olasz játékost, így a magyarok sokszor tudtak emberelőnyös szituációban játszani, mely sokszor góllal végződött. A második harmadban egy gólt találtak az olaszok is, így 12-1-es részeredménnyel indult az utolsó játérész a pihenő után.
A harmadik harmad elején kapust cseréltek a magyarok, az olaszok ellen is bravúrosan védő Bajnok helyére jött Borbély. Gólok szempontjából ez volt talán a legkiegyenlítettebb 20 perc, 5 gólt lőttek az olaszok, 6-ot a magyarok. Gyarapította a góllövők listáját Resch Domokos, Pozsony Bendegúz triplázott a harmadban, Simon Tihamér s Szabó Ágoston is szerzett még 1-1 pontot, ezzel a végeredmény 18-6 lett a magyarok javára.

Magyarország - Olaszország 18-6 (6-0, 6-1, 6-5)