Érvényesült a papírforma, vereség a csehektől
2023. 02. 02.

A vb-selejtező második körében Csehország ellen lépett pályára női válogatottunk, a világranglistán negyedik helyen álló rivális fölényes győzelmet aratott.

Nem sok idő jutott a kesergésre a franciáktól elszenvedett 1–0-s vereség után, csütörtök délután ugyanis már Csehország legjobbjai ellen lépett pályára a magyar női válogatott. Az erőviszonyok ismeretében bravúrban nem reménykedhettünk, a világranglistán negyedik helyen álló csehek ugyanis a közvetlen elithez tartoznak, fiatal játékosainknak azonban már önmagában az is élményt jelentett, hogy világklasszisokkal nézhettek farkasszemet.

A csehek gyorsan döntésre vitték a dolgot, kilenc perc elteltével már néggyel vezettek, s a folytatásban sem lassítottak, az első harmad végén 11–0 állt az eredményjelzőn. A mieink becsülettel küzdöttek, szívvel-lélekkel harcoltak, de a második játékrészben is az történt a pályán, amit az esélyesebb rivális eltervezett, Eliska Krupnova vezérletével folyamatosan növelték a különbséget a csehek. Gólszerzési lehetőségek a magyar válogatott előtt is adódtak, ám nem sikerült élni velük, így a papírformának megfelelően könnyedén, 31–0-ra győzött Csehország.

Pénteken már valódi ki-ki mérkőzés vár lányainkra, 19 órától a házigazda Olaszország lesz az ellenfél, amely korántsem verhetetlen – ahogy azt a mieink a novemberi Bella Italia Cup felkészülési tornán már bizonyították.

„A franciáktól elszenvedett vereség után csalódottak voltunk, de ezen a mérkőzésen nem volt veszítenivalónk – értékelt az IFF kamerája előtt a mérkőzés legjobb magyar játékosa, Magyar Petra. – Csak felmentünk a pályára, és megpróbáltuk kihozni magunkból, amire képesek vagyunk. Büszke vagyok a csapatra, mert voltak lehetőségeink, és még jobban összekovácsolt minket a mérkőzés, nagyon élveztük, hogy ilyen szintű rivális ellen játszhatunk. Remélem, hogy ezt az érzést magunkkal tudjuk vinni a hátralévő két mérkőzésre, amelyek nagyon fontosak lesznek. Könnyebb lenne a helyzetünk, ha nyertünk volna a nyitányon, de még mindig él a remény a továbbjutásra, úgyhogy felemeljük a fejünket, és igyekszünk felvenni a versenyt az olaszokkal és a lengyelekkel.”

Világbajnokság, nők, európai selejtező, 4-es csoport (Lignano Sabbiadoro)

Csehország–Magyarország 31–0 (11–0, 10–0, 10–0)

Fotó: Michael Peter/IFF