Hírek

Elmaradt a csoda, kikaptunk a szlovénektől
2023. 01. 27.

Az U19-es világbajnoki selejtező utolsó előtti játéknapján a szlovén válogatottal találkozott a magyar csapat, győzelem esetén szinte biztosnak lett volna mondható a kijutás, azonban megint egy hajszálon múlt a magyar siker.

Az első harmadban a szlovén csapat szerezte meg a vezetést 3 perc után, és egyből dupláztak is, de szerencsére a magyarok a második kapott gól után 10 másodperc alatt tudtak egyenlíteni. Az első magyar gólt Resch Domokos szerezte, utána Trombitás kontrázott mégegy találattal. A magyar csapat felvette a szlovének ritmusát, olyannyira, hogy a 14. percben megszerezték a magyarok a vezetést Dikácz góljával. 1-1 gól született még a harmadban, így 4-4-es állással mentek az első pihenőre a csapatok.
A második harmad sajnos nem indult olyan jól, mint kellett volna, ebben az etapban 4 gólt szereztek a szlovének 10 perc alatt, ezért egy kapuscserét alkalmaztak a magyarok, Borbély helyett Bajnok védte a hálót a mérkőzés végéig. A kapuscsere jót tett a csapatnak, azonban gólt már nem szereztek a magyarok a második játékrészben.
4 gólos hátrányból indult neki a magyar válogatott az utolsó harmadnak, tisztában voltak vele, hogy ebben a 20 percben kell ledolgozni a hátrányt. Nagyon küzdöttek a fiúk, melynek meg is látszott az eredménye. Trombitás és Diószeghi Zsolt góljával már csak 2 gól különbség volt a két nemzeti csapat között. Ezután Bajnok Endre büntetőt védett hatalmas bravúrral, továbbra is jelezve a szlovénok számára, hogy lehúzta a rolót a magyarok kapuján. A magyarok is büntetőhöz jutottak, így megvolt az esély, hogy egy gólra csökkentsük a hátrányt, ám Diószeghi Levente elhibázta a lövést. Ugyan a mérkőzés vége előtt másfél perccel még Pozsony betalált a szlovének kapujába, sajnos kevésnek bizonyult, így 8-7-re kikapott a magyar válogatott Szlovéniától.

Szlovénia - Magyarország 8 - 7 (4-4, 4-0, 0-3)