Bajnoki döntő a Salming férfi OB1-ben
2016. 04. 08.

A Phoenix Fireball nem adminisztrálta a döntő harmadik mérkőzését, így azt automatikusan az SZPK nyerte, mellyel 1-1 az összesítésbeli állás. Két győzelemig tart a párharc.

A Versenybizottság 04.08-i ülésén tárgyalta az adminisztrációs mulasztást. Az ülés jegyzőkönyve a következőkről tanúskodik.

"A Salming férfi OB1 bajnokság döntőjének lehetséges harmadik mérkőzésén a bajnokság kiírásának megfelelően – 7/c pont - a Phoenix Fireball egyesület a pályaválasztó. A pályaválasztóra vonatkozó Versenyszabályzati egyik rendelkezés az alábbi - 12 § 4. pont -:

„A pályaválasztó csapatnak a mérkőzés időpontját két héttel megelőző vasárnap este éjfélig, hétközi forduló esetén két és fél héttel a fordulót megelőző vasárnap éjfélig – ez a mérkőzés kiírási határideje – kell a szövetség weboldalára (www.hunfloorball.hu) feltölteni. A mérkőzés bejelentéséről a weboldal e-mailben automatikusan értesíti az érintett csapatokat és a Versenybizottságot. Amennyiben a pályaválasztó ezt elmulasztja, a 23. § 3./ pontban meghatározott teljes kártérítést köteles az MFSZ részére megfizetni és automatikusan a vendégcsapat a mérkőzés győztese 5-0-ás gólkülönbséggel.”

A Salming férfi OB1 bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésére szükségessége esetén a 2015 augusztusában kiadott versenynaptár szerint 2016. április 16-17-i hétvégén kell sorra kerülnie. Így a mérkőzés lejelentési határideje 2016. április 3. 24 óra volt.

Phoenix Fireball SE mint pályaválasztó egyesület elmulasztotta a fenti határidőig a megadott módon lejelenteni a mérkőzést. Az egyesület elnöke írásban elismerte a hibát, a Versenybizottság ülése során telefonon keresztül szóban is meghallgatta a mérkőzésen résztvevő mindkét fél képviselőit.

Határozat (VB-2016/04/08/1): A Versenybizottság a Magyar Floorball Szakszövetség Versenyszabályzatának 12. § 4. pontja alapján úgy rendelkezik, hogy a 2015/2016. évi férfi, felnőtt, nagypályás Salming Országos Bajnokság I. osztály rájátszásának harmadik mérkőzésének győztese 5-0 eredménnyel az SZPK Komárom. A Versenyszabályzat 23. § 3./ pontja alapján a Phoenix Fireball egyesület 25.000 forint átalány-kártérítést fizetni a Magyar Floorball Szakszövetségnek.
A határozat abban az esetben lép életbe, amennyiben a 2015/2016. évi férfi, felnőtt, nagypályás Salming Országos Bajnokság I. osztály rájátszás döntőjének második mérkőzésén az SZPK Komárom csapata a Nemzetközi Floorball Szövetség által 2014-ben kiadott floorball játékszabályok 203, 204-es pontja alapján a mérkőzést megnyeri."

A fenti határozat tehát akkor lép életbe, ha az SZPK Komárom megnyeri a 04.09-én rendezendő bajnoki döntő második mérkőzését, azonban ez esetben hivatalosan "bajnokot avatni" csak a határozathoz kapcsolódó fellebbezési idő - határidő 04.16. - lejárta után, vagy az esetleges fellebbezés MFSZ elnökség általi elbírálását követően lehet. Ha Phoenix Fireball megnyeri a második mérkőzést is, akkor 2-0 arányban ők a bajnokok.