Az SZPK Komárom nyerte a nyitórangadót
2019. 09. 30.

A címvédő folytatta győzelmi sorozatát

A nőknél is kezdetét vette a bajnokság, máris egy egy rangadóval: a Phoenix Fireball fogadta a címvédő SZPK Komárom gárdáját. Az előzetes várakozások a vendégek mellett szóltak, de az előző kiírásban épp csak a Phoenix csapata tudta legyőzni az SZPK-t.

Nehezen indult a gólgyártás a csapatok számára, az első harmadban mezőnyjátékot igen, gólokat nem láthatott a közönség. A második játékrészben aztán megtört a gólcsend, Lelovics Nóra szerezte az első gólt a szezonban. A folytatásban is maradt a komáromiak lendülete, a második szünetre már háromgólos előnnyel vonulhattak a dunántúliak (1:4). A záró etapra felpörgött a Phoenix is, egy sima és egy emberelőnyös góllal ismét nyílttá vált a mérkőzés (3:4). A fontos pillanatokban kulcsjátékosai ismét átlendítették a komáromiakat, zsinórban három SZPK gólra már csak egyszer válaszolt a Phoenix: kiélezett mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a címvédő.
Phoenix Fireball – SZPK Komárom 4:7 (0:0, 1:4, 3:3)