Alapszakasz-győzelem kapujában a Wizards
2023. 01. 29.

A CH nyerte a forduló rangadóját, míg a varázslók karnyújtásnyira kerültek az elődöntőtől

Hétvégén az U19-es válogatott szereplése mellett három találkozóval folytatódott a hazai pontvadászat is.

Elsőként az IBK Cartoon Heroes a DEAC-ot fogadta. A tartalékosan érkező vendégek hamar hátrányba kerültek, bár Varga Gergő révén még egalizálniuk sikerült. A tizedik percre már hárommal mentek a hazaiak, a szünetre isegygólos fórral fordultak a mesehősök. A középső etapban folyamatosan épített ki előnyét a CH: a 32. percben már 7:4-et mutatott a tábla. szünetre is kétgólos hazai előnnyel fordultak a felek. A záró felvonásban is a hazaiak kontrollálták a találkozót, magabiztos különbségű győzelmet szerezve.
IBK Cartoon Heroes - Debreceni EAC 12:8 (3:2, 4:3, 5:3)

Szintén szombaton látogatott Komáromba az ARES együttese. A hazaiak az ifiválogatott miatt kissé tartalékosan léptek pályára, amelyet a két sorral érkező vendégek igyekeztek kihasználni. Az első játékrész kiegyenlített játékot és végül egált hozott (1:1). A második húsz perc egyértelműen a vendégekről szólt: négy góljukra  egy hazai találat se érkezett válaszként. A záró felvonást is az érdiek kontrollálták, magabiztos vendégsikert elkönyvelve ezzel.
SZPK -DESEF Komárom "B" - ARES HC 3:10 (1:1, 0:4, 2:5)

Vasárnap érkezett vissza a Phoenix Wizards játékosainak és stábjának egy része a spanyolországi kalandról és máris egy fővárosi randi várt a varázslókra a Torpedo ellen. Az angyalföldiek igyekeztek is élni a lehetőséggel és az elős játékrészben kettővel is elhúztak, ám szünetre ismét egyenlő lett az állás (2:2). A fordulsát követően sebességet kapcsoltak a varázslók és hét gólt rámoltak a hazaiak kapujába, míg a sajátjukat érintetlenül hagyták (2:9). A záró húsz percben már csak a különbség maradt a kérdés, végül nyolc lett közte.
Torpedo ATTE - Phoenix Wizards 4:12 (2:2, 0:7, 2:3)

A Wizards győzelmének és a DEAC pontvesztésének köszönhetően karnyújtásnyira került az alapszakasz megnyerésétől. Nagy harc alakulhat még ki a másik két, rájátszást érő helyért is a hátralévő három fordulóban.