A Phoenix Fireball megerősítette második helyét a női pontvadászatban
2019. 12. 01.

A Phoenix Fireball győzelmével az ezüstöt szinte már zsebben érezheti

A floorball hétvége a női bajnokság párharcával kezdődött: a Phoenix Fireball az IBK Cartoon Heroes csapatát látta vendégül. A mérkőzésnek mindkét fél számára volt tétje: a hazaiak akár az ezüstérmüket is bebiztosíthatták esetelges győzelmükkel, míg a vendégek pont ezt szerették volna megakadályozni és még nyiltabbá tenni ezt a küzdelmet. A hazaiak jól indították a mérkőzést, az első perc végén már meg is szerezték a vezetést Oravecz Kinga révén. Sokáig nem változott az eredmény, mígnem a játékrész utolsó percében Oravecz Kinga nem duplázott (2:0). A középső húsz percet is gyors góllal indította a Fireball, ám a mesehősök szépítettek Zsámboki Alíz révén (3:1), a döntés az utolsó harmadra maradt. A hazaiak ismét gyors góllal jelezték, hogy nem maradtak az öltözőben (4:1). A CH igyekezett becsülettel, időt is kértek a vendégek, de a mérkőzést Tényi Anna találata lezárta (5:1).

Phoenix Fireball – IBK Cartoon Heroes 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

A Phoenix csapatára mrá csak 2 mérkőzés vár a bajnokságban, míg az SZPK és a CH még 3 alkalommal fog pályára lépni. Amennyiben a soron következő SZPK-CH párharcot a komáromi csapat behúzza, akkor gyakorlatilag mindhárom pozíció elkél a női bajnokságban.