A Phoenix Fireball és a Dunai Krokodilok jutottak a magyar bajnokság legjobb 4 csapata közé
2023. 03. 29.

A múlt hétvégén fontos hazai mérkőzések vártak a hazai csapatokra a 2022/2023-as szezon végéhez közeledve.

A női bajnokságban egy izgalmas mérkőzésnek voltak szemtanúi a kilátogatók vasárnap délelőtt, Egerbe utazott a Phoenix csapata, azonban közel sem úgy indult a találkozó, ahogy a papírforma szerint gondoltuk. Az első 20 perc elteltével már 5-1 volt az állás az egri lányok javára, ezzel sok mindenkit meglepve. Varsányi együttese a második játékrészben sokat változtatott a játékán, sikerült több gólt is találni, ám a második szünetre még mindig 6-4-es egri vezetéssel tértek pihenőre a csapatok. Az utolsó harmadra olyannyira felszívták magukat a Phoenix-es lányok, hogy nem csak egalizálni sikerült az eredményt, hanem meg is fordították az állást, így az összecsapás végeredménye 9-6 lett a tűzmadarak javára.

Egri Városi Sportiskola - Phoenix Fireball SE 6 - 9 (5-1, 1-3, 0-5)

Vasánap kora este a férfi OB1 rájátszásás is folytatódott, a Phoenix első számú csapata látta vendégül az Ares együttesét egy visszavágó mérkőzés keretein belül. Már az első mérkőzést is könnyedén megnyerte a Phoenix, ez a visszavágó meccsnél sem történt másképp. A mérkőzés első etapjában még viszonylag jól bírta a fölényt az érdi csapat, a 4-1-es részeredménynél még nem számított az Ares ekkora végeredmény gólkülönbségre. A második harmadban tovább növelte az előnyét a Phoenix, 11-4-es eredménnyel zárult a középső játékrész. Az utolsó 20 percben még egy fokozattal feljebb kapcsolt a Phoenix csapata, és még 10 gólt vert az Ares kapujába, ezzel határozottan bebiztosítva a helyét a magyar bajnokság legjobb 4 csapata közé.

Phoenix Fireball SE - Ares HC '94 21 - 4 (4-1, 7-3, 10-0)

A rájátszásban első alkalommal találkozott a Dunai Krokodilok és a DEAC együttese, mindkét csapat célja az volt, hogy egy lépéssel közelebb kerüljenek a legjobb 4 közé jutáshoz. Minkettő csapat magabiztos játékkal kezdett, és bár a Krokodilok egy büntetőt kihagytak az első 20 percben, 2 gólt is sikerült lőniük Dorogi kapujába. A második harmadban tudtak szépíteni a hazaiak, ám Schauerék csapata nem hagyta, hogy a 2 gólos különbség csökkenhessen. A Dunai Krokodilok a harmadik harmadban kihasználták a debreceniek fáradtságát, ezzel tovább növelve előnyüket, végül 8-3-as végeredménnyel tért haza az érdi székhelyű csapat.

Debreceni EAC - Dunai Krokodilok SE 3 - 8 (0-2, 2-2, 1-4)

Rendhagyó módon a DEAC-Kroki visszavágó egy hétközepi meccs keretein belül valósult meg, szerda este látogattak Érdre a debreceniek. A párharc könnyebben indult a hazaiak számára, 4-0-ás eredménnyel mentek pihenőre a csapatok az első harmad után. A második játékrészt összességében megnyerte a debreceni brigád, de az eredményen csak szépíteni tudtak, így 6-3-mal fordultak az utolsó harmadra a csapatok. A Krokodilok megtartották ugyanazt az 5 gólos különbséget, mint az előző meccsen, 10-5-ös végeredménnyel ők jutottak be a rájátszás legjobb 4 csapata közé, ezzel kiejtve a debreceni delegációt.

Dunai Krokodilok SE - Debreceni EAC 10 - 5 (4-0, 2-3, 4-2)