Hírek

A Phoenix elvette az SZPK veretlenségét
2020. 02. 16.

A komáromi csapat először szenvedett vereséget a szezon során

A már bajnok SZPK Komárom csapata a második helyezett Phoenix Fireball otthonába látogatott. A találkozónak a bajnokság szempontjából nem sok tétje volt már, ugyanakkor a tűzmadarakban égett a bizonyítási vágy: legutóbb 2018. szeptemberében győzték le a komáromiakat. A negyedik percben meg is szerezte a vezetést a Phoenix Hotz Evelin révén. Nem potyogtak a gólok, viszont szikrázó küzdelmet láthattak a kilátogatók. A második felvonásban se változott sokáig az állás, ám a 36. percben Petri Zsófia góljával duplára nőtt a hazai előny (2:0). A záró felvonásban Oravecz Kinga góljával már három volt közte. A komáromiak nem engedték el a mérkőzést: Suszták Nóra majd Lelovics Nóra is beköszönt, szoros volt a vége, de a hazaiak megtartották minimális előnyüket.

Phoenix Fireball – SZPK Komárom 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)