A Phoenix egy győzelemre a biztos Final Four-tól
2020. 01. 21.

Szombaton két magyar érdekeltségű találkozót rendeztek a nemzetközi sorozatban

A Phoenix Fireball fontos bécsi vendégségre érkezett: az osztrák főváros csapata és a magyar bajnok között e mérkőzést megelőzően csak két pont különbség volt. Gyakorlatilag a győztes fél lábbal már a Final Four résztvevőjének tekinthető, ezért roppant fontos volt a mieink idegenbeli sikere. A bécsiek sem voltak restek, ők is keményen szálltak bele a mérkőzésbe és az első felvonást követően minimális előnnyel pihenhettek (1:0). A második etapban már a tűzmadarak is eredményesek voltak: zsinórban érkezett három találat is a Phoenix játékosoktól: Rácz Domokos duplázott, Tényi Tamás is eredményes volt (1:3). Szinte úgy tűnt, hogy marad a kétgólos különbség, de szerencsére ezt Rési Tamás máshogy gondolta és egy másodperccel a fordulást megelőzően ő is eredményes volt. A záró etapra felszívta magát a bécsi csapat, Henry Nummi meglőtte saját maga és csapata második gólját is, ám ezzel minden puskapora elfogyott az osztrákoknak (2:4). A mieink tarsolyában még maradt tár: Rácz Domokos és Rési Tamás góljai állították be a végeredményt: fontos győzelmet szerzett a Phoenix!

Wiener FV – Phoenix Fireball 2:6 (1:0, 0:4, 1:2)

Szombaton este magyar rangadóra került sor: az SZPK-DESEF Komárom a Dunai Krokodilokat fogadta. A hazaiak igyekeznek elcsípni az egyik „belépőt” a négyes döntőre, míg a hüllőknek már csak a presztízs maradt. Hogy komolyan veszik a vendégek a mérkőzést, azt Diószeghi-duplával jelezték is az érdiek. A két hüllő gólra két komáromi is érkezett, egállal pihentek a csapatok (2:2). Jól folytatta a mérkőzést az SZPK: kivédekezett kiállítást követően Kiss János és Németh Richárd góljaival két találattal is elléptek (4:2). A hüllők is kibekkeltek egy hátrányt, majd gyorsan gólt szereztek Rózsa Vince révén, de az eredményesen játszó Kiss János ismét eredményes volt (5:3). A harmadik harmadot gyors vendéggól tett máris érdekessé majd emberelőnyben Ressely Norbert egalizált (5:5). A vendégek nem tudták a vezetést is megragadni: kettős emberelőnybe kerültek a komáromiak, amelyet Pfneiszli Péter góljával ki is használtak. A hazai játékosok se maradtak el a büntetések gyűjtésében: Molnár András emberhátárnyban állította be a végeredményt (7:5). A hármas sípszóig még volt dolguk a bíróknak: csak a harmadik etapban 17 perc került kiosztásra, összesen 23 perc „talált gazdára” szombat este.

SZPK-DESEF Komárom – Dunai Krokodilok 7:5 (2:2, 3:1, 2: 2)

Az alapszakaszból már csak három találkozó van hátra: folytatás a világbajnoki selejtezőt követően, februárban.