11. helyen végzett Férfi U19-es válogatottunk a Világbajnokságon
2015. 05. 03.

2013-hoz hasonlóan az elődöntőben elszenvedett vereség után ismét az észt csapat elleni mérkőzés döntött a 11. hely sorsáról.

A B divízió elődöntőjében a másik csoportot megnyerő Németország ellen játszott csapatunk. Az előzetes várakozásnak megfelelően nehéz mérkőzésen bizonyíthatott a magyar válogatott. A végig kiélezett, fordulatokban gazdag találkozón végül vereséget szenvedett együttesünk, pedig az utolsó percben mindent egy lapra feltéve kapus nélkül, hat mezőnyjátékossal is próbálkozott László Péter szövetségi kapitány csapata, azonban balszerencsénkre a németeknek sikerült kihasználni az üres kapus helyzetet, és megszerezték ötödik góljukat. Ezzel eldőlt, hogy 2013 után megismétlődik a 11. helyről döntő mérkőzés, ellenfelünk újfent a másik ágon hosszabbításban vereséget szenvedő Észtország válogatottja.

A rendkívül korai időpontban – 9 órakor - kezdődő helyosztó mérkőzésen mindkét együttesen látható volt a sorozatterhelés okozta fáradtság. Az egyéni hibákon túl a védekezéssel is meggyűlt a baja mindkét félnek, így mondhatni, sorban potyogtak a gólok. A második harmad felére sikerült két gólos előnyt - 6-4 - kialakítania csapatunknak, azonban az észteknek mindössze öt percre volt szüksége ahhoz, hogy megfordítsák az állást. A hetedik magyar gól egy perccel a játékrész vége előtt esett, a döntetlen állás egészen az utolsó harmad 14. percéig tartott, mikor egy szerencsés találattal megszereztük a vezetést. Ellenfelünk az utolsó pillanatokra lehozta kapusát, de így sem tudtak újabb gólt szerezni, ezzel Magyarország válogatottja a 11. helyen zárta a Világbajnokságot!

Összességében elmondható, hogy tehetsége alapján - kicsivel több szerencsével - csapatunk a 9. helyezésért, egyben az A divízióért is küzdhetett volna. Emiatt kis hiányérzetünk lehet, azonban az elsődleges célt – ami a korábbi helyezés, a 12. helyezés megőrzése volt - sikerült teljesíteni, felülmúlni. Köszönjük a csapatnak a tisztes helytállást, a stábnak a felkészítést, a szülőknek a sok támogatást, gratulálunk! 2017-ben újra találkozunk!