Véget ért a női VB selejtező
2015. 02. 09.

A házigazda Lettország és Franciaország csapatai ellen zártuk a világbajnoki selejtező tornát.

Sorozatban negyedik mérkőzésén női csapatunk a lettek ellen lépett pályára péntek este Valmierában. Az esélyebb hazaiak fölénye volt jellemző a mérkőzésre, a 15. percben megszerezték a vezetést, majd a 18.-ban tovább növelték. A középső húsz percben megduplázták góljaik számát, büntetőből mi is megszerezhettük volna első találatunkat, ugyanakkor a kapufa segített a helyieken. Végül az utolsó játékrészben mindkét csapat lőtt egy-egy gólt, mi Gyugos Beáta szép lövése révén örülhettünk, aki egyben megkapta a legjobb játékosnak járó különdíjat is.

A tornát végül a franciák elleni győzelemmel zárta csapatunk, magabiztos játékkal 9-0 arányban múlták felül ellenfelüket. Az első harmadra három, a középső négy, míg az utolsóra két magyar gól jutott. Vértesi Nicole három, Radácsi Brigitta két alkalommal talált, a találkozó legjobbjának Darai Szilviát választották.

Így összességében egy döntetlennel és egy győzelemmel, valamint három vereséggel zárta válogatottunk a tornát, amivel a továbbjutást a decemberi Világbajnokságra nem sikerült elérni, sajnos. Csoportunkban negyedik helyen végeztünk, jobb gólaránnyal a spanyolok előtt, azonban a selejtezők rendszere az európai három csoportból csak a két legjobb negyedik helyezett továbbjutását engedte. A sérülést szenvedett Vladár Veronikának mihamarabbi felépülést kívánunk!