Továbbra is sűrű a Salming OB I mezőnye
2019. 10. 28.

Két hazai győzelem mellett egy döntetlen és egy idegenbeli siker született.

A játéknap Tatán vette kezdetét, ahol az SZPK Komárom gárdája a Kazincbarcikai Ördögöket fogadta. A borsodiak jó rajutk után szerettek volna visszatalálni a győzelem útjára, míg a komáromiak is szerették volna tartani a lépést a felsőházzal. Az első játékrész két gyors komáromi góllal kezdődött, amelyre egy találattal válaszoltak a vendégek. A második etapra a hazaiak pörögtek fel jobban: bár Andruskó Péter góljára még érkezett válasz Karácsony Péter találatával, a hazaiak bő egy perc alatt négy gólt is berámoltak (7:2). A borsodiak ismét felpörögtek, két gyors góllal visszatértek a mérkőzésbe, ám egy öngóllal ismét a komáromiak pacsizhattak. Büntetőből is volt lehetősége zárkózni a vendégeknek, de a lehetőség kimaradt, Karácsony Péter újabb góljával ismét háromra olvadt a hazaiak előnye (8:5). A záró etap a hármas szám jegyében kezdődött: a harmadik harmadban kicsivel több, mint három perc alatt három gólt jegyzett az SZPK (11:5). Az órát is jól pörgették a hazaiak, sokáig nem változott az állás. Szűk öt perccel a vége előtt szépített a Barcika, ám ez megint a narancsos gólgyárosokat indította be: újabb négy gólt szereztek a hazaiak a lefújásig, magabiztossá téve győzelmüket.

SZPK Komárom - Kazincbarcikai Ördögök 15:6 (2:1, 6:4, 7:1)

Szombat este fővárosi rangadóval folytatódott a játéknap: a Phoenix Wizardshoz a CH látogatott. Igazi négypontos rangadó volt ez, ennek megfelelően mindkét fél óvatosan kezdett. Az első játékrészben így csak egy eseményt jegyezhettek be: László Árpád góljával megszerezte a vezetést a mesehősök csapata. A második etap nem kezdődött jól a hazaiaknak: mindösszesen 5 másodperc alatt emberhátrányba kerültek a varázslók. A hátrányt kibekkelték a hazaiak, de a mérkőzés felénél egyenlő létszámnál megduplázta az előnyét a Cartoon Heroes. A záró etapra már kockáztatott a hazai csapat, és Bacsa Domán révén minimálisra csökkent a különbség (1:2). Nagy csata zajlott a mérkőzés negyedik góljának megszerzéséért és kemény csatában, kilenc perccel a vége előtt a CH került újabb lélektani- és gólelőnybe (1:3). Dávid Máté gólja a végeredményt is beállította, pedig még volt lehetősége emberelőnyben támadnia mindkét gárdának. A CH fontos két pontot szerzett, amellyel a táblázaton is felugrottak a második helyre.

Pheonix Wizards - IBK Cartoon Heroes 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Vasárnap Debrecenben a listavezető DEAC a második ARES-t fogadta. A találkozóra igen foghíjas kerettel érkezett az érdi csapat, de nem illetődtek meg a vendégek, a mérkőzés első góljának megszerzésére is volt esélyük. Az egyetemisták az első játékrész felénél tudtak sebességet váltani és háromgólos előnyre szert tenni, amelyet a szünet előtt Fodor Dávid csökkentett kettőre (3:1). A második felvonásban sem tudta létszámbéli fölényét érvényre juttatni a debreceni csapat, csak a játékrész második felében születtek újabb találatok - igaz, azokat a hazaiak szerezték (6:1). A harmadik etap igazi gólszüretet hozott: gólok sora született hazai és vendégoldalon is, az ARES masszívan kapaszkodott és nyolc perccel a vége előtt háromgólosra csökkentette a hazai előnyt (9:6). A hátralévő időt már jobban kontroll alatt tartotta a DEAC, amely szoros küzdelemben tudta csak legyűrni az ARES gárdáját.

Debreceni EAC - ARES HC 11:7 (3:1, 3:0, 5:6)

A forduló zárására Dunaújvárosban került sor, ahol szintén tabellaszomszédok csatája várta a szurkolókat. Hamar gólnak örülhettek a spártaiak, fél perccel a kezdést követően szereztek vezetést a hazaiak. A negyedik percben Pintér Attila révén egalizált az Origo, ám szünetig újabb találattal válaszoltak az egyetemisták. A második húsz perc is hazai gólokkal folytatódott: Kiss Péter duplázott, egyre magabiztosabbnak tánt a Rudas előnye (4:1). Tempót váltott az Origo is: Görög Tamás büntetőt értékesített, majd Juhász Krisztián góljával már csak egy volt közte (4:3). Mindkét fél kipróbálhatta speciális egységeit is, de gólokat egyenlő létszámnál szereztek a vendégek: Kiss Milán egalizált, míg Pozsgai Vencel gólja már a vezetést jelentette a fővárosiaknak (4:5). A záró játékrészben mindkét fél tartalékait is mozgósítva tört a győzelemre. A játékrész második emberlőnyét kihasználta a hazai csapat: Szabó Gyula egalizált. A folytatásban is volt lehetősége mindkét csapatnak megszerezni a győztes találatot, de a hármas sípszóig nem változott az eredmény: maradt a pontosztozkodás, amelynek talán egyik fél se örül felhőtlenül.

Dunaújvárosi Egyetem-RFT - Origo Mohicans 5:5 (2:1, 2:4, 1:0)

A játéknap szabadnaposa a Torpedo Justitia gárdája volt. A bajnokság november közepén folytatódik: következő hétvégén Magyar Kupa találkozók várnak a hazai csapatokra, majd egy nemzetközi hétvége következik.