Phoenix Fireball győzelemmel folytatódott a női bajnokság
2019. 10. 14.

A Phoenix felőrölte a mesehősöket

Vasárnap a női floorball bajnokság is folytatódott: az IBK Cartoon Heroes a Phoenix Fireball ellen mutatkozott be az idei bajnokságban. Lelkesen vágtak neki a meccsnek a csapatok, a vezetést a mesehősök szerezték meg Turi-Kováts Katalin góljával. A Phoenix sebességet váltott és három góllal választ a hazaiaknak. Szünet előtt zátkózott a CH, fordulatos első harmadot produkáltak a csapatok (2:3). A második etapra motiváltan érkezett a hazai csapat és Pakodi Csenge góljával kiegyenlített a Cartoon Heroes. A hazaiak góljára ismét több találattal tudott válaszolni a Fireball: Oravecz Kinga szerezte vissza a vezetést csapatának, majd Nyerges Dóra és Tényi Anna is eredményes volt (3:6). A záró harmadban ismét megpróbálkozott a zárkózással a CH, de a jegyzőkönyvbe már csak Petri Zsófia duplája került be: jól küzdött a mesehősök csapata, de a Phoenix behúzta a győzelmet.

IBK Cartoon Heroes – Phoenix Fireball 3:8 (2:3, 1:3, 0:2)