Női bajnokság - döntők
2014. 04. 13.

A hölgyek számára kiírt bajnokságban megkezdődtek a döntő mérkőzések.

Mint arról korábban a Hunfloorball.hu is beszámolt, a bajnoki cím az egri Eszterházy MEISE és a komáromi SZPK-Nokia csaptai között fog eldőlni a két győzelemig tartó párharcok során. A harmadik helyért pedig a Neumann Pillangók mérkőznek meg a Phoenix Fireball csapatával.

SZPK először vagy MEISE hatodszor?

Az elmúlt hétvégén megkezdődtek a 2013/14-es bajnokság utolsó mérkőzései a két csapat számára, az első találkozót Egerben rendezték, ahol a kevés gól ellenére jó színvonalú mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. Végül a vendég komáromiak örülhettek, 3-1 arányban győztek a hazaiak ellen, így akár már két hét múlva, hazai közönség előtt ünnepelhetik történelmük első női bajnoki címét.

Eszterházy MEISE - SZPK-Nokia Komárom 1-3 (0-0,0-1.1-2)

Bronzért hajtanak a Pillangók

A harmadik helyért az alapszakaszt magabiztosan nyerő Neumann Pillangók és a Phoenix Fireball fiataljai játszanak a két győzelemig tartó párharcban. Első találkozójukon 20 perc után a hazai Pillangók játékosai örülhettek, 2-1-es vezetéssel vonulhattak az öltözőkbe. A további két harmadban azonban a vendég Phoenix játékosai megfordították a mérkőzést és végül 9-4-es arányban megnyerték azt.

Neumann Pillangók - Phoenix Fireball SE 4-9 (2-1, 1-5, 1-3)

A két győztes csapat akár már két hét múlva megszerezhetik a második győzelmüket, ezzel pedig az első- és harmadik helyezést.