Magyar Kupa döntő
2014. 06. 03.

A 2013/14-es szezon zárásaként május 31-én Komáromban rendezték a női és férfi Magyar Kupa döntőit.

Női döntő

A hölgyek mezőnyében végül az Eszterházy MEISE és a Neumann Pillangók játszhatott a kupáért. A 15 órakor kezdődő találkozón az első harmadban óvatos játékot láthattunk, mindössze egy találattal, melyet az egri MEISE szerzett. A második játékrész már gólgazdagabbnak bizonyult, a 25. percre már 3-0 volt az állás, de a Pillangók nem adták fel, és két perccel a harmad vége előtt megszerezték első góljukat.

Olyannyira belejöttek ezután a gólszerzésbe, hogy az utolsó játékrész felénél átvették a vezetést. Négy három volt az állás javukra. Azonban az Eszterházys Vladár Veronika két gyors góljával ismét ők vezettek az 54. percben. Ekkor újra fel tudtak állni a Pillangók, Kovács Réka góljával kiharcolták a 10 percig vagy az első gólig tartó hosszabbítást. Az extra játékidőből mindössze két minutum kellett a MEISE-nek, hogy megszerezzék hatodik góljukat és ezzel elhódítsák a 2013/2014-es női Magyar Kupát.

A két legjobb játékos Kovács Réka (Neumann Pillangók) és Simon Alexandra (Eszterházy MEISE) lett. Ők, valamint a játékvezető páros különdíjat vehetett át Füzi Gábortól, az MFSZ elnökétől. Majd a két csapat tagjai is megkapták az ezüst- illetve aranyérmeket és a győztesnek járó kupát.

Férfi döntő

Az erősebb nem csapatai közel végül a házigazda SZPK-Nokia Komárom és nagy riválisa a Phoenix Fireball került a döntőbe, melyet fél héttől játszott a két együttes. A látványos szurkolói koreográfiát követően nagy erőbedobással kezdte mindkét csapat a találkozót, a hazaiak természetesen sorozatban ötödször is el akarták nyerni a kupát, míg a vendégek ugyancsak szerették volna győzelemmel zárni az évadot, miután a bajnokságban az utolsó mérkőzés elveszítésével a második helyen végeztek.

Az első harmadban három gólt is láthatott a kilátogató 400 néző, a hazai szurkolók számára keserédes lehetett, hogy mindhármat a Phoenix fiataljai szerezték. Annak érdekében, hogy mihamarabb ledolgozzák a komáromiak a hátrányukat László Péter edző letámadást kért csapatától, melynek mindössze 19 másodperc alatt meg is lett az eredménye a második 20 perc kezdetén. Ezután is folytatták a támadásokat, azonban Jani Sándor rendületlenül védte a Phoenix kapuját, majd a 34. percben egy kapufáról kipattanó lövést követően a vendégek újra három gólosra növelték előnyüket. Nem kellett sokáig várni a következő találatra sem, újra két gólosra csökkent az SZPK hátránya négy perccel a középső játékrész vége előtt.

Az utolsó harmadra már csupán egy gólt tartogatott a mérkőzés, mellyel a Phoenix beállította az 5-2-es végeredményt. Ebben a 20 percben már inkább a küzdésé volt a fő szerep mindkét együttes részéről, mely alkalmanként kiállításokban mutatkozott meg, hétszer osztottak ki kétperces büntetést a szlovák játékvezetők. Egy SZPK-s időkérés fért még az időbe, majd a találkozó 60 perc után 5-2-es Phoenix Fireball vezetésnél ért véget, ezzel pedig a Tűzmadarak elhódították a 2013/14-es férfi Magyar Kupát.

A két csapat legjobbjai Darai Bence (SZPK-Nokia Komárom) és Rési Zoltán (Phoenix Fireball) lettek, a hölgyekhez hasonlóan ők is különdíjat vehettek át.