Hétvégi eredmények
2015. 03. 23.

Izgalmas rangadón tudott fordítani a Phoenix a férfi OB1-ben, a női bajnokságban továbbra is versenyt fut az első helyért a Cartoon Heroes és a MEISE.

FÉRFI OB1

A rájátszás második fordulójára került sor szombaton, ahol a Phoenix fogadta az SZPK-t, míg a Krokodilok a Cartoon Heroes férfi csapatát. Parázs összecsapásnak lehettek tanúi a kilátogatók a listavezető Phoenix Fireball és a harmadik helyen álló SZPK Komárom között, a vendégek talán jobban nem is kezdhették volna a találkozót, az első harmadban 5-1-re elhúztak. A szünetben azonban Pafféri edzőnek sikerült felráznia csapatát, aminek köszönhetően kiegyenlítettek a második játékrész végére, így 7-7 volt az állás. A végső 20 percben fej-fej mellett haladt a két csapat, minden alkalommal a hazaiak szerezték meg a vezetést, az egy gólos előnyüket sikerült végig fenntartaniuk. A találkozó 11-10-es hazai sikerrel ért véget.

Érvényesült a papírforma a Dunai Krokodilok - IBK Cartoon Heroes mérkőzésen, a vendéglátók magabiztos győzelmet arattak. Az első harmadban három gólos előnyt értek el, a másodikat követően már 9-1-et mutatott az eredményjelző. A nyolc gólos különbség a találkozó végéig megmaradt, 13-5 lett a végeredmény.

Eredmények
Dunai Krokodilok SE - IBK Cartoon Heroes 13-5
Phoenix Fireball SE - SZPK Komárom 11-10

Állás
150323fob1.PNG

NŐI OB1

A 16. forduló mérkőzéseit játszották a női OB1 csapatai hétvégén, Egerbe látogatott a Phoenix Fireball, a Pillangók pedig a Cartoon Heroes ellen szerették volna megtörni rossz sorozatukat. A bajnoki címért hajtó MEISE hozta a kötelezőt a fiatalokkal felálló Phoenix ellen, két harmad után már három góllal vezettek, az utolsó játékrészben a különbséget eggyel tudták növelni, így beállítva a 7-3-as végeredményt.

A Neumann Pillangók az IBK Cartoon Heroes csapatát fogadták, szerették volna megtörni a három forduló óta tartó rossz sorozatot (V-D-V), mellyel a listavezető pozícióról a harmadik helyre estek vissza. Ennek megfelelően a találkozó első gólját a hazaiak jegyezhették az első harmadban, a második játékrészre azonban örömük alábbhagyhatott, mivel ellenfelük nem csak hogy kiegyenlített, hanem három góllal 5-2-re elhúzott. Kapuscserékkel is próbálkozott a hazai csapat, de a különbséget így sem tudták mérsékelni, végül négy góllal 8-4-re nyert és a második helyen áll pontazonosság mellett az IBK Cartoon Heroes.