Hírek

Férfi U19 Floorball Világbajnokság
2015. 04. 29.

Magabiztos győzelmet aratott a magyar válogatott első csoportmérkőzésén a helsingborgi VB B divíziójában, a tornán újoncnak számító USA csapata ellen.

Az Egyesült Államok csapatáról nem sokat tudtunk a Világbajnokságot megelőzően, de bizakodva vártuk a mérkőzést, mindenképpen győzelemmel kellett kezdeni a tornát László Péter szövetségi kapitány együttesének, hiszen a korábbinál jobb helyezés elérése, a 9-11. hely valamelyike a cél. Reményeink nem voltak alaptalanok, hiszen a találkozó teljes időtartama alatt hol kisebb, hol nagyobb mértékben ugyan, de mezőnyfölényben játszott a magyar csapat. Ennek eredményeképpen az első harmad végén 6-0-s vezetésnél ért véget a játék.

A középső játékrész első felében mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, azonban gólok helyett csak bravúros védéseket láthattunk a két kapustól. A harmad 13. percében azonban megtört az ideiglenes góltalanság, a mérkőzés hetedik találatát is a magyar csapat szerezte. A találkozó 37. percére tovább nőtt a magyar előny, Bondor és Pfneiszli góljai révén már 9-0 volt az állás, mely nem változott a második játékrész végéig. Az utolsó harmadban a találkozó összképe továbbra sem változott, az USA nem tudott felzárkózni. Ugyan emberelőnyből az amerikaiak megszerezték első, majd további góljaikat a férfi U19-es világbajnokságok történetében, azonban újabb magyar gól(ok) is születtek. Végül hatvan perc játék után, a jó kezdésnek köszönhetően 12-3-ra győzött a magyar válogatott, és begyűjtötte a győzelemért járó két pontot.

A Világbajnokság holnap 15.30 órakor folytatódik a fiúk számára, egy minden bizonnyal nehezebb mérkőzésen Kanada lesz az ellenfél. Hajrá srácok!

USA – Magyarország 3-12 (0-6, 0-3, 3-3)
Hotz Erik, Szuri Zoltán – Hoffmann Tamás (1+1), Pfneiszli Péter (1+3), Ádám Milán (3+1), Lukácsi Boldizsár (1+0), Czank Dávid (2+0), Schieszler Mihály, Bondor Csaba (1+0), Mile Benedek, Kvasznicska Norbert (0+2), Tóth Máté Gábor, Kiss János (1+0), Varga Levente (0+1), Pete Barnabás (2+0), Molnár Dávid, Dávid Bence (0+1), László Dániel, Varga Gergő, Pupek Márkó (0+1)
sz.k.: László Péter

Legjobb játékosunk: Hotz Erik