Férfi U19 felkészülési mérkőzések
2015. 02. 09.

Szombaton két találkozón mérte össze erejét a magyar és a szlovák válogatott.

Az április 29-től megrendezendő U19-es férfi Világbajnokságra való felkészülés részeként dupla barátságos mérkőzést rendeztek Ácson és Komáromban.

"1 hónappal ezelőtt a Szlovák Szövetségtől felkérést kaptunk, hogy a felkészülésük egyik állomásaként játszunk U19-es férfi válogatottjuk ellen. Örömmel tettünk eleget ennek a kérésnek, hiszen mi is részt veszünk az áprilisi U19-es világbajnokságon, és jó célt szolgál a mi felkészülésünkben is. A meccseket szombaton rendeztük meg Ácson, majd Komáromban.
Első mérkőzésen nagyon lassan vettük fel az ellenfél tempóját, sajnos a saját bajnokságunkhoz szokott lassú játékkal kezdtünk. Meg is lett az eredménye, a szlovák csapat 3-0-ra nyerte az első harmadot. Bátrabb játékkal és önbizalommal léptünk pályára a második harmadban, ennek meg is lett az eredménye 2-0-ra nyertük a harmadot. A harmadik harmad feléig nagyon jól tartottuk magunkat, de lassan elfáradtunk mind fejben, mind fizikálisan, és 4-0-ra kaptunk ki a végjátékban így a végeredmény 7-2 lett. Összességében elégedett voltam a srácokkal, mert mindenki odatette magát és becsületesen küzdöttek.
Második mérkőzésünket kíváncsian vártam, hogy mennyire leszünk elfáradva, hiszen nem szoktunk hozzá a sorozatterheléshez. A szlovák csapat sokkal frissebben, motiváltabban lépett pályára, amit szintén a 2. harmadban mutatott jó játékkal tudtunk kompenzálni. Harmadik harmadban teljesen elfáradtunk, ekkor potyogtak a szlovák gólok. A mérkőzés 10-3-ra végződött.
Egyes játékos bevallása szerint, volt olyan, aki még ilyen gyors mérkőzést nem játszott életében. Jó képességű játékosok alkotják a válogatottat, viszont az elkövetkezendő két és fél hónapban nagyon sok munka kell meg ahhoz, hogy felkészüljünk tisztességesen a világbajnokságra.
Köszönöm az edzőtársaim áldozatos munkáját az egyesületekben, a szülők anyagi segítségét, játékosoknak a hozzáállást, nagyszerű szervezést a segítőimnek." - foglalta össze László Péter megbízott szövetségi kapitány

Magyarország - Szlovákia 2-7