Férfi és Női Magyar Kupa döntők
2015. 06. 08.

Dupla komáromi siker, a női mérkőzésen magabiztosan, a férfi találkozón hosszabbításban szerezték meg a győzelmet.

A hagyományoknak megfelelően a floorball bajnoki évad zárásaként hétvégén rendezték a döntőket, ezúttal Mohácson. A két finálé előtt helyi amatőr csapatok mérkőztek meg egy kupa keretein belül, így egész nap ütötték a lyukacsos labdát a Mohácsi Városi Sportcsarnokban.

Női Magyar Kupa döntő

A hölgyek fináléjába az egri Eszterházy MEISE és a komáromi SZPK jutott, az egriek az Ares ellen jutottak döntőbe (az Ares mulasztása miatt mérkőzés nélkül), míg az SZPK-sok a Pillangókat múlták felül az elődöntőben. A találkozó első harmadában álmosan kezdett az egri csapat, melyet ellenfelük kihasznált és két gól előnyre tett szert, a középső húsz percben tovább növelték a különbséget, a mérkőzés kétharmada után 5-0-t mutatott az eredményjelző.

Az utolsó játékrészre sikerült csak felpörögnie az egri csapatnak, 7-0 után szerezték meg első góljukat, melyet még további három követett, azonban a kései "ébredéssel" már nem tudták behozni a lemaradást, így a 14/15-ös női Magyar Kupa győztese az SZPK Komárom lett.

Eszterházy MEISE - SZPK Komárom 4-8 (0-2, 0-3, 4-3)
Mohács, 2015. június 6. 15 óra
jegyzőkönyv
200 néző

Férfi Magyar Kupa döntő

A férfiak találkozója kiegyenlítettebb küzdelmeket hozott, mint a női. Az első játékrészben mindkét csapatnak megvoltak a helyzeteik, azonban annak ellenére, hogy a tizedik percben a Dunai Krokodilok megszerezték a vezetést, mégis SZPK előnnyel ért az első harmad. A második húsz percben tovább folytatták a csapatok a helyzetek kidolgozását, de a bravúros kapusteljesítményeknek köszönhetően mindössze egy gól született, a Krokodiloknak sikerült az egyenlítés.

Izgalmasan alakult a rendes játékidő utolsó húsz perce is. Előbb az SZPK szerezte meg a vezetést, majd emberelőnyből Varga látványos góljával egyenlítettek a Krokodilok. A gólok mellett számos helyzetet alakított ki mindkét együttes, azonban a kapufa vagy a kapusok segített az éppen védekező csapaton, így hosszabbításra került sor. A tíz percből alig több, mint fél telt el, mikor Váradi révén az SZPK gólt szerzett, ezzel az un. aranygóllal a mérkőzést is a komáromiak nyerték. A férfi Magyar Kupa nyertese így az SZPK Komárom csapata lett.

A Dunai Krokodilok a férfi OB1-es bajnokság mellé így nem tudták a Magyar Kupát is megnyerni, azonban a két csapat - várhatóan augusztusban - újra összecsap a tavaly útjára indított Szuperkupáért.

SZPK Komárom - Dunai Krokodilok 4-3 (2-1, 0-1, 1-1, 1-0)
Mohács, 2015. június 6. 18 óra
jegyzőkönyv
300 néző

A kimagasló lebonylításért köszönet illeti Kalász Miklós főigazgatót, valamint a Mohácsi Katolikus Nevelési Központot, amiért elvállalták és magas színvonalon megvalósították az eseményt. Bízunk benne, hogy a rendezvény elősegíti a helyi floorballt, és hamarosan üdvözölhetjük a Mohács környéki csapato(ka)t az országos bajnokságok résztvevői között.