Detva - Férfi Magyar Válogatott
2015. 11. 02.

Október 24-én szombaton, Gyetván játszotta első mérkőzését a férfi Magyar Floorball Válogatott az új Szövetségi Kapitány és U19-es Szövetségi Edző vezetésével. A szakvezetők győzelemmel mutatkoztak be.

Nádor Krisztián szövetségi kapitány foglalta össze tapasztalatait.

"A találkozóra 3 autóval és egy busszal érkezett a csapat. 2 sort az U19-es csapatból hívtunk, és 2 sor a felnőttek közül került be a csapatba. Sajnos Hollósi Richárd pár nappal a meccs előtt munkahelyi elfoglaltsága miatt lemondta a részvételt. Helyette Radványi Balázst hívtuk meg. Balázs bebizonyította,hogy jó döntést hoztunk. Czank Dávid nem érkezett meg a mérkőzésre és sajnos nem is jelzett felénk,hogy miért nem jött. Reméljük kapunk tőle hírt,hogy pontosan mi történt vele.
Ellenfelünk, a Detva klubcsapata jelenleg a Szlovák 1. liga első helyezettje. Erős, jól képzett játékosok, akik közül néhányan jégkorongoztak régebben.
A mérkőzés előtt megbeszélést tartottunk. Sok minden más mellett elmondtam a játékosoknak, hogy szeretnénk, hogy a Válogatott játékosok mindig megbecsüljék a címeres mezt,  és a legfontosabb cél a nemzeti csapat jó szereplése legyen minden mérkőzésen.
A taktikánkat ismertettük, ami egy egész pályás letámadás volt. Folyamatosan nyomás alatt tartani az ellenfelet és kértük a játékosokat, hogy labdavesztésnél azonnal próbálják meg visszaszerezni azt. Próbáljanak kombinatívan játszani, de a jó lehetőségeknél lőjenek kapura, a kipattanó labdákra pedig mindig legyen emberünk.
Mivel 1 edzésünk volt eddig, saját taktikai elemeket nem tudtunk megbeszélni, de ezt a taktikát, amit kitaláltunk, tökéletesen végrehajtotta a csapat. Kicsit féltem, mert az ellenfélnél sok 90 kg körüli erős testalkatú játékos volt, de a mieink nem ijedtek meg és beleálltak a testközeli szituációkba is.
Mi 4 sorral voltunk és 3 sorral játszottunk . Tudtuk pörgetni a sorokat, míg az ellenfél 2 sorral és pár cserével játszott. Az első 2-1-es harmad után szép lassan felőröltük őket. A szünetekben és a cserék közt próbáltuk a hibákat megbeszélni, a helyes lehetőségekre buzdítani a srácokat.
Kértük, hogy hiába vezetünk több góllal, ne álljunk vissza, hanem folytassuk tovább a letámadást, a minél nagyobb gólarány elérése érdekében. Elmondtuk, ha problémánk van és vészhelyzetben van valamelyik játékos, akkor egy kis taktikai szabálytalanság is beleférhet.
Az ellenfél a letámadásainkkal nem tudott mit kezdeni, nem tudott kibontakozni és csak előre ívelgette a labdákat, amiket mi megszereztünk, és azonnal ellentámadásba lendültünk. Ők is a letámadásos taktikát használták, de mi sokszor egy az egyben tudtuk megverni őket, ezért létszámfölényes helyzetekbe tudtunk kerülni. Az utolsó 10 percben már olyan szép megoldásokat láttam a srácoktól, amik engem is megleptek. Külön nem is tudnék kiemelni senkit, mert mindenki jól játszott és a maximumot próbálta kihozni. A két kapusunk megosztotta a meccset egymás között. Mindketten 1,5 harmadot védtek és 1-1 gólt kaptak. Nagyon jól helyt álltak. A meccs végén 5-5 büntetőt lőttek a csapatok és ebből is mi jöttünk ki győztesen. Az ellenfél sportszerű, a játékvezetés nagyon jó volt.
A szervezés tökéletes volt. Zene, pom pom lányok, játék a nézőknek a szünetben. A nézők nem unatkoztak a mérkőzés alatt sem, ebben biztos vagyok. A találkozó megkezdése előtt a mintegy 150 néző a csapatok bevonulása után meghallgathatta a himnuszokat is.
Remélem minden játékosnak nagy élmény volt ez a győzelem és legközelebb is örömmel jönnek válogatott edzésre vagy meccsre."

DTF Detva- Magyarország 2-7 (1-2,0-2,1-3)
Kiállítások: 4-4 perc