Csak a Phoenix szerzett pontokat a hétvégén
2020. 01. 15.

Felemás évkezdés a nemzetközi ligában

A hétvégén a dunai Krokodilokra egy hazai fellépés várt, míg a Phoenix Fireball két hazai találkozót tudott le, az SZPK-DESEF Komárom pedig szlovén túrán vett részt.

Dunai Krokodilok:

A hüllők vívták az év első magyar illetőségű IFL meccsét: az első gólra nem is kellett sokáig várni, amelyet Tóth Krisztián jegyzett. A Borovnica ezt követően belelendült a mérkőzésbe és a szünetre már háromgólos előnnyel mehettek a vendégek (2:5). A folytatásban is pontosabban célzott a szlovén csapat: hiába próbált kapaszkodni az érdi csapat, a második szünetre már hatgólos előnyt épített ki a Borovnica. A záró játékrészben is a szlovének koncentráltabbak jobban és szerezték meg a pontokat.

Dunai Krokodilok – FBC Borovnica 5:13 (2:5, 2:5, 1:3)

Phoenix Fireball:

A magyar bajnokra szombaton a Klagenfurt elleni csata várt: Mindösszesen 18 másodperc kellett Rési Tamás góljához, amelyet még kiegyenlített a KAC. A folytatásban azonban a hazaiak voltak pontosabbak, 3:1-es előnnyel pihentek a tűzmadarak. A középső húsz perc is magyar góllal indult (Sebrek Dániel volt eredményes, 4:1), és a folytatásban is csak a Fireball hátát nézte a KAC (7:3). A záró felvonás is gyors magyar góllal folytatódott, majd makulátlan játékrészt produkált a magyar bajnok: 8:0-s rohammal kiütette karintiai ellenfelét a Phoenix.

Phoenix Fireball – Klagenfurter AC 15:3 (3:1, 4:2, 8:0)

Vasárnap szlovén ellenfél, a Borovnica várt a mieinkre. Mindkét csapat győzelemmel hangolt erre a fontos mérkőzésre: mindkét gárda a rájátszásért fontos pontokért hajtott. A kezdés a mieinknek sikerült jobban: Rési Tamás góljára még válaszoltak a vendégek, ám Rácz Doma mesterhármasával háromgólos Phoenix előny alakult ki szünetig (4:1). A második játékrészt kontroll alatt tartotta a magyar csapat, de a vendégek közelebb tudtak lopódzni: nem tettek le a pontszerzésről a szlovének (6:4). A záró szú perc a vendégekről szólt: Pristavec majd Košir góljaival egalizáltak (6:6): a rendes játékidőben maradt a döntetlen. Így biztos volt, hogy egy-egy ponttal mindkét gárda gazdagabb lesz, ám a bónuszpontért is nagy csata zajlott. A ráadás nem hozott döntést, így a magyar csapatok közül elsőként a Fireball ment rávezetésekig. Itt a vendégek jobban koncentráltak, így végül ők térhettek haza a magyar túráról összesen öt ponttal, amellyel feljebb is léptek a tabellán.

Phoenix Fireball – FBC Borovnica 6:7 (4:1, 2:3, 0:2, 0:1)

SZPK-DESEF Komárom:

A komáromiakra két fontos idegenbeli mérkőzés várt. Szombaton a listavezető Insport otthonában vizitáltak a Haris-legények. A szlovének vereséget szenvedtek Komáromban, ezért duplán fűtötte őket a revans vágya. Jól is rajtoltak a hazaiak, szünetig háromgólos előnyt építettek ki (3:0). A második játékrészben is maradt a házigazdák lendülete: a 17. percben már 6:0-t mutatott a tábla. Szünetig két Pfneiszli-góllal sikerült zárkózni, de így is öt volt közte (7:2). Bognár Gergely góljával még felcsillant a felzárkózás lehetősége (7:3), ám három góllal végleg eldöntötte a mérkőzést a Škofja Loka (10:3). A végére közelebb zárkóztak a mieink, de ezzel már csak szépíteni tudták az eredményt az erődvárosiak.

Insport Škofja Loka – SZPK-DESEF Komárom 10:5 (3:0, 4:2, 3:2)

Vasárnap a komáromiaknak volt miért visszavágni: a Polanska Banda 7:2-es győzelmet aratatt ez erődvárosi oroszlánbarlangban. Az előző napot jól heverte ki az SZPK, 4:0-s villámrajtot vettek a magyarok (0:4), szünetig egyszer rezdült Szuri Zoltán hálója is. A második harmadban sebességet váltottak a hazaiak, akik közelebb zárkóztak, majd lélektanliag is fontos pillanatban (három másodperccel a szünet előtt) Kožuh góljával egalizáltak (4:4). A záró etap igazi kiélezett csatát hozott: szikrázó lövések és helyzetek mindkét oldalon. Sokáig úgy tűnt, hogy ez a mérkőzés is hosszabbításba fog torkollni, ám húsz másodperccel a vége előtt Ržek góljával megszerezték a győzelmet a hazaiak. Az SZPK így most nem áll rájátszást érő helyen, de még van lehetőségük az előzésre az erődvárosiaknak

Polanska Banda – SZPK-DESEF Komárom 5:4 (1:4, 3:0, 1:0)