Az IBK-é a női OB ezüstérme
2016. 04. 11.

Egészen az utolsó fordulóig nyitott volt a második hely sorsa, végül a Phoenixnek be kellett érnie a harmadik hellyel.

A bajnoki cím már korábban eldőlt, a Neumann Pillangók három fordulóval a bajnokság vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert. A Pillangók tehát számukra már tét nélküli mérkőzésen fogadták az IBK Cartoon Heroes csapatát a 12. fordulóban, azonban a Mesehősöknek legalább döntetlent kellett elérniük, hogy biztosan övék lehessen az ezüst.

A címvédő IBK gyorsan meg is szerezte a vezetést, 23 másodperc után 0-1-et mutatott az eredményjelző, az egy-két gólos vezetést egészen a második harmad végéig tudták is tartani, de ekkor a Pillangók nem csak egyenlítettek (6-6), de 7-6-tal átvették a vezetést. A CH-soknak pedig legalább egy pontot kellett szerezniük a biztos második helyhez, amit a harmadik játékrész kezdetekor ismét egy gyors góllal próbáltak biztosítani. Később a vezetést is átvették, de az 59. percben a Pillangók egyenlíteni tudtak. További találat nem született, így a találkozón elért döntetlennel a 15/16-os női Magyar Bajnokság második helyezettje az IBK Cartoon Heroes lett.

Az ugyancsak ezüstért hajtó Phoenix Fireballnak egyetlen esélye az lett volna, ha az IBK kikap, ők pedig nyernek az SZPK Komárom otthonában és a bajnokságban elért gólarányuk kedvezőbb mint a Mesehősöknek. Ennek megfelelően nagy nyomás alá helyezték a komáromi csapatot, a 28. pecben már 6-1-re vezettek. Az SZPK kapuscserével próbálkozott megtörni a negatív sorozatot, mely végül szorosabbá tették a mérkőzést, de pontot nem tudtak szerezni, a mérkőzés 7-6-os Phoenix sikert hozott.

Az IBK döntetlenjével és a Phoenix győzelmével az előbbi a második, míg utóbbi a harmadik helyen végzett. A két évvel ezelőtti bajnok SZPK idén nem tudott beleszólni a dobogóért folytatott küzdelembe.