A Dunai Krokodilok is megszerezték első győzelmüket a nemzetközi sorozatban
2019. 10. 01.

Mozgalmas hétvége van a magyar 3 Nations IFL csapatok mögött

Szombaton valamennyi magyar csapat hazai pályán mérkőzött az idén magyar csapatokkal is kibővült nemzetközi sorozatban és vasárnap a Phoenix Fireball és a Dunai Krokodilok is dupláztak. Nézzük ismét csapatonként a mérkőzéseket!

SZPK-DESEF Komárom:

Hajszálnyival könnyebb feladat előtt állt a komáromi gárda: Haris Tiborékra egy mérkőzés várt csak a hétvégén az osztrák Villach ellen. A két csapat egy héttel korábban már Karintiában megmérkőzött egymással, akkor egygólos Villach-siker született.
A mérkőzés ritmusát a vendégek kapták el jobban: az ötödik percben már vezetést szerzett a Villach és a folytatásban is a vendégek voltak pontosabbak: Timo Schmid második gólja ráadásul komáromi emberelőny melett született. Az első hazai gól lélektanilag is jó pillanatban érkezett: az első szünet előtt Kiss János szépített (1:3). A második játékrész nagy tempót, de kevesebb gólt hozott: a komáromiaknak büntetőből sem sikerült zárkózniuk, amit góllal büntetett a Villach. Nem tűtn tehát egyszerű feladatnak a mérkőzés szorossá tétele az utolsó harmad előtt (1:4). A záró etapban is a vendégek találták meg hamarabb góllövő ütőjüket (Christof Frank szomorította a komáromi nagyérdeműt, 1:5), ám ezt követően huszáros hajrába kezdtek az SZPK-s srácok. Bő 10 perccel a vége előtt ötperces hátrányba kerültek a hazaiak, a megítélt büntetővel viszont nem éltek az osztrákok. Sőt, újabb hazai büntető következett, amelyet Tóth Máté értékesített. 10 másodperc sem kellett hozzá, hogy Kiss János ismét beköszönjön, felcsillant a remény (3:5). Időt is kértek a vendégek, akik emberelőnyben kaptak két (!) gólt. Az SZPK kivédekezte az emberhátrányt és egyenlő létszámnál még közelebb zárkóztak: Németh Richárd góljával már csak egy volt közte (4:5). Ugyanakkor vészesen fogyott az idő, Haris Tibor az idejét is kikérte 80 másodperccel a vége előtt, de az egyenlítés sajnos már nem született még: ismét egy góllal nyert a Villach.
SZPK-DESEF Komárom – Villacher SV 4:5 (1:3, 0:1, 3:1)

Dunai Krokodilok:

A hüllők először mérkőztek hazai pályán külföldi, jelen esetben szlovén csapatokkal: a múlt héten is meglátogatott Polanska Banda mellett a címvédő Insport Škofja Loka látogatott Törökbálintra.

Szombaton a már megismert Polanska Banda ellen kezdtek Micael Tuominenék. Volt miért visszavágni, hiszen legutóbb 8:3-ra nyertek a szlovének. Ebben a szellemben kezdtek a hüllők, akik már a negyedik percben megszerezték a vezetést a csapatkapitány Ressely Norbert találatával. Hamar emberhátrnyba kerültek a krokodilok, de a védelem állta a sarat, egyenlő létszámnál pedig még egy büntető is kimaradt: egygólos előnnyel mehettek pihenni a kék-fehérek (1:0). A második etap első gólját is a magyar csapat szerezte: holósi Richárd volt eredményes. A mérkőzés felénél a szlovének is felavatták Havas Krisztiánt: Jaka Logar volt eredményes. A második büntetőt is megkapták a hazaiak, amelyet Végh Ádám gólra tudott váltani (3:1). A szünetig viszont elolvadt a hazai előny: a szlovénok két gólt is szereztek, így izgalmasnak ígérkező harmadik harmad várt a csapatokra (3:3). A záró etap így komoly téttel várt mindkét csapatra: az első gólt megszerző csapat nagy lépést tud tenni a győzelem megszerzéséért is. A krokodilok igyekeztek is nyomást helyezni a szlovén csapatra és Kvasznicska Norbert ismét megvillantotta klasszisát: a kapus Havas Krisztián asszisztját váltotta gólra. A folytatásban a szlovénok ismét megpróbltak mindent az egyenlítésért, de erejükből már csak kiállításokra futotta: a Dunai Krokodilok is megszerezték első győzelmüket a nemzetközi ligában!
Dunai Krokodilok – Polanska Banda 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Vasárnap is feladat várt a hüllőkre: a szintén szlovén Škofja Loka várt Schauer Balázsékra. A jó erőkből álló vendégek nem is vártak sokat, a harmadik percben megszerezték a vezetést (0:1). A folytatásban is igyekezett mindkét csapat, de szünetig gól nem született, viszont emberelőnyben várhatta a folytatást a hazai csapat. Sajnos az emberelőny kihasználatlan maradt és a kiegészülő címvédő góllal büntetett (0:2). Ez a mérkőzés sem múlt el büntető nélkül: az Insport kapott rávezetést, de nem sikerült túljárni Samu Balázs eszén. A másodjára emberelőnybe kerülő hazaiak papíron már nem emberelőnyből voltak eredményesek, de Tóth Krisztián találatakor még nem rendeződött a vendégek védelme (1:2). A harmadik játékrészt ismét magas koncentrációval és góllal kezdte a szlovén csapat (1:3). Igyekeztek kapaszkodni a krokodilok, sok kemény párharcot láthattak a nézők, valamint mindkét csapat speciális egysége is támadhatott két-két percig – találat nélkül. Mindkét edző kikérte a maga idejét, a krokodilok igyekeztek kockáztatni is, amelyet fél perccel a vége előtt a szlovénok góllal büntettek. Bár az eredményt látva azt hihetnénk, hogy nem volt kiélezett a mérkőzés, aki ezt a találkozót látta, tudja, hogy szoros csatában nyert a címvédő.
Dunai Krokodilok - Insport Škofja Loka 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Phoenix Fireball:

Szombaton máris komoly rangadóra volt kilátás: a magyar és szlovén bajnok nézett farkasszemet egymással. Az első mérkőzésen is szoros csatát hozott a két csapat randevúja, ahol végül az Insport győzött mindösszesen egy góllal.

A mostani mérkőzés fonalát a mieink kapták el jobban: a fiatal titán Tényi Tamás köszönt be (1:0). A ritmust sokáig nem találta a sorozat címvédője, ám a játékrész utolsó percei az Isportról szóltak: bő három perc alatt három gólt is berámoltak a vendégek, lélektanilag is fontos előnybe került a szlovén csapat (1:3). A második játékrészre nagyobb fordulatszámban igyekezett visszaérni a Phoenix, a különbséget mégsem sikerült csökkenteni. A forgatókönyv azonos volt: Sebrek Dániel szépített, Maj Oman betalált, majd ismét Sebrek és megint Oman volt eredményes: az utolsó etapra maradt a döntés (3:5). A záró játékrészben a védelmek sokáig jól állták a sarat, ám öt és fél perccel a vége előtt a szlovénok betaláltak Anže Burnik révén (3:6). Nagy hajrát nyitott a Phoenix, akik igyekeztek gyorsan csökkenteni a különbséget: Tényi Tamás újabb találatával ismét csak kettő volt közte (4:6). Két perccel a vége előtt időt kért a magyar bajnok, akik az utolsó másodperceknek üres kapuval vágtak neki. A húzás be is jött, fél perccel a vége előtt Harangozó Szilárd góljával már csak egy találat volt a különbség (5:6). Hajtott tovább az egyenlítésért a Pafféri-legénység, de újabb gól már nem született: másodjára is szoros, iélezett mérkőzésen nyert egy góllal az Insport.
Phoenix Fireball - Insport Škofja Loka 5:6 (1:3, 2:2, 2: 1)

Vasárnap az a Polanska Banda várt a srácokra, akiket a szlovén túra alkalmával sikerült legyőzni, ráadásul szombaton a krokodilok is megszerezték a pontokat ellenük (lásd fentebb). A magyar csapat jobban is kapta el a mérkőzés fonalát: az első emberelőny még kihasználatlan maradt, ám egyenlő létszámnál Rácz Domokos köszönt be (1:0). A szlovénok is próbálkozhattak emberelőnyben, de a Phoenix védelme megóvta kapuját a góltól. A másodjára fórba kerülő hazaiak speciális egysége ezt az alkalmat már nem szalasztotta el: Kádár Gergely volt eredményes (2:0). A második játékrészben is lendületben maradt a Phoenix: két perc sem telt el, amikor Champier Mihály góljával már három volt közte, az újabb emberelőnyt pedig Rácz Domokos használta ki a mérkőzés felénél (4:0). Minden jónak tűnt ekkor, ám a szlovénok gyorsan megrázták magukat: két percen belül érkezett három gól a vendégektől, szinte a semmiből egalizált majdnem a Polanska Banda (4:3). Mielőtt nagyon kényelmetlen lett volna a helyzet, Rési Zoltán talált be (5:3) a folytatásban még emberelőnyben is támadhattak a hazaiak, találat nélkül. A döntés így a harmadik harmadra maradt, amelyre magas fordulatszámon érkeztek meg a csapatok. A ritmust a szlovénok találták meg jobban, akik a 47. percre egyenlíteni tudtak (5:5), eladta négygólos előnyét a magyar csapat. Kiélezett csata maradt a folyatásban is, míg az 54. percben nagy lehetőséget kapott a magyar csapat: Blaž Kavčič kapott 5 perces kiállítást veszélyes játékért (a szlovén játékos minden értelemben elemében volt, két gólpassz mellé 11 perc kiállítást gyűjtött összesen). A kínálkozó alkalommal élni tudott a Phoenix: a Rési-testvérek szállították az újabb vezető találatot (6:5). Nem volt egyszerű út a győzelemig innen se: kétperces kiállítást kellett kivédekeznie a Phoenix-nek is, időt is kért a Polanska Banda, de újabb gól már nem született: nagyon szoros mérkőzésen nyert a magyar bajnok.
Phoenix Fireball – Polanska Banda 6:5 (2:0, 3:3, 1:2)