78 gólt hozott a 13. forduló
2020. 02. 16.

Három hazai és egy idegenbeli siker született

A játéknap első mérkőzése máris rangadó volt: az első IBK Cartoon Heroes fogadta a második DEAC-ot. A hazaiak jó tempóban kezdték a találkozót, hamar vezetést szereztek Pupek Zsolt góljával. A vendégek egyenlítettek, de Kovács Gergely és Baán Krisztián találataival kétgólos előnyre tett szert a CH (3:1). A vendégek a játékrész végét tudták dominálni és az eredményt is megordítani: a játékréz utolsó másodpercében szerzett Lippai Péter találat már 4:3-as debreceni vezetést jelentett. A második felvonásban a CH folytatta a gólgyártást, majd megint a hajdúságiak percei és góljai következtek. Varga Gergő előbb egyenlő létszámnál szerzett büntetőből gólt, majd emberhátrányból kétszer is eredményesek voltak a vendégek. A szünetet megelőzően egy-egy gól mindkét oldalon, 9:5-ös DEAC vezetéssel következett a harmadik etap. A hazaiak igyekeztek tempót és lövésszámot fokozni: Zsámboki Zalán és Kovács Gergely is eredményesek voltak, ám szinte minden találatra jutott debreceni válasz is. A végén közelebb tudott zárkózni a CH, de a debreceniek három gólt megtartottak az előnyükből. A győzelemmel a DEAC is megváltotta jegyét a rájátszásba és az első helyet is visszaszerezték az egyetemisták

IBK Cartoon Heroes – Debreceni EAC 9:12 (3:4, 2:5, 4:3)

Szombaton délután Érden folytatódott a játéknap: az ARES fogadta a Torpedo csapatát. A hazaiak esélyeshez méltóan már a harmadik percben előnyt szereztek a zártan védekező vendégek ellen. Pap Zsolt révén zárkóztak a vendégek, de már az első szünetre előnnyel mentek Mujahid Tamásék (4:1). A második játékrészben nagy lendülettel dolgoztak a csatárok: záporoztak a gólok, melyeket szinte kivétel nélkül a hazaiak szállítottak. A találkozó felénél már nyolc volt közte (10:2), időt is kértek a vendégek. A hazaiak lendületét csak részben sikerült megtörni, az utolsó úsz percre 12:4-es ARES előnnyel fordultak a csapatok. Az ARES henger ebben a játékrészben is kitartott, végül 22-nél álltak meg az érdiek. Fodor Dávid 11, Dávid Ádám 9, Dávid Bence 8 pontot termelt, ők igazán elemében voltak.

ARES HC – Torpedo Justitia 22:5 (4:1, 8:3, 10:1)

Szombaton este újabb rangadó várt a floorball barátokra: a Wizards az SZPK Komárom legénységét fogadta. A varázslók az utóbbi időszakban jó formának örvendenek, 2020-ben még makulátlan a mérlegük. Az SZPK számára döcögősebben indult az év, de bizakodásra adhatott okot, hogy ősszel legyőzték a fővárosiakat. A hazaiak már az elején Mátó-duplával kinyilvánították, hogy ezúttal is a győzelemre törnek. Az SZPK Bondor Máté góljával zárkózott (2:1) és büntetőből az egyenlítésre is lehetőségük nyílt. A második felvonás igazi gólszüretet hozott: a találkozó félig 5:1-es előnyt épített ki a Wiazards, időt is kértek a vendégek. A hazaiak lendülete nem akadt meg, sőt: a következő hat percben további hat találatot süllyesztettek el a varázslók, melyre mindösszesen egyszer válaszoltak a vendégek (11:3). A záró felvonásra már nem sok nyitott kérdés maradt, a hazaiak végül további három találatot tettek hozzá az előnyükhöz. Győzelmével a Wizards továbbra is jó helyen várja a folytatást, míg az SZPK-ra komoly csaták várnak a rájátszás eléréséért.

Phoenix Wizards – SZPK Komárom 14:3 (2:1, 9:2, 3:0)

A játéknap zárására Kazincbarcikán került sor: az Ördögök a Dunaújvárosi Egyetem gárdáját fogadták. Az eredmények ismeretében biztos volt: aki itt vereséget szenved, az szinte lemondhat a rájátszásról. A hazaiak be is kezdtek és meg is szerezték a vezetést. Magosi Erik révén egyenlítettek a tartalékos spártaiak, ám a folytatásban fokozatosan lépett el ellenfelétől a borsodi csapat: 4:1-gyel fordultak a felek. A második felvonásban is a hazaiak tudták növelni az előnyüket (6:1), a záró etapra is góllal rukkoltak elő az Ördögök. Kiállítások születtek mindkét oldalon, a gólok termelése továbbra is egyoldalú volt: végül az ördögök magabiztos, kilencgólos győzelmet arattak, amelynek köszönhetően a már rájátszást érő ötödik helyre léptek fel a barcikaiak

Kazincbarcikai Ördögök – Dunaújvárosi Egyetem-RFT 11:2 (4:1, 2:0,5:1)

A játéknap szabadnaposa az Origo Mohicans volt.