68 gólt hozott a 11. forduló
2020. 01. 12.

Három hazai siker mellett egy idegenbeli győzelem született

Szombaton Törökbálinton vette kezdetét a Salming OB I 11. fordulója: az egyaránt rájátszásba vágyó Phoenix Wizards a Dunaújvárost látta vendégül. A hazaiak jól vették fel a ritmust, a tizedik percre már négygólos előnyt építettek ki maguknak a varázslók. A 16. percben szépítettek a vendégek (4:1), de szünet előtt két további találatot jegyeztek a hazaiak. A fordulást követően Kiss Péter góljával zárkóztak a spártaiak, de Vonderviszt Fülöp duplájával tovább nőtt a fővárosiak előnye (8:2). A záró húsz percben is pontosabban céloztak a varázslók, a végére 11 gólig nyílt az olló a csapatok között: magabiztos győzelmével megszilárdította harmadik helyét a Wizards.

Phoenix Wizards – Dunaújvárosi Egyetem 14:3 (6:1, 2:1, 6:1)

Szintén szombaton rendezték a CH-Torpedo találkozót. A gólokat a vendégek nyitották egy Pergel Balázs villanással, majd fordítottak a hazaiak. Pap Zsolt találatával ismét egál volt, ám szünetig háromgólos előnyt épített ki magának a hazai csapat (5:2). A fordulást követően is a hazaiak maradtak aktívabbak: duplájára nőtt a hazaiak előnye (8:2). Az utolsó húsz percben is főként hazai találatokat láthatott a publikum: a végére 10 gólos különbség alakult ki,

IBK Cartoon Heroes – Torpedo Justitia 13:3 (5:2, 3:0, 5:1)

Vasárnap Kazincbarcikán folytatódott a játéknap: az Origo látogatott Borsodba. A fővárosiak az utóbbi időben több csapat dolgát is megnehezítették és ezúttal sem feltartott kezekkel vágtak neki a mérkőzésnek: a hazaiak hibáit jól használták ki és háromgólos előnyt építettek ki öt perc alatt. A hazaiak is belerázódtak a meccs ritmusába, és egy páros kiállítás alatt ki is egyenlítettek (3:3). Szünet előtt még egy gyors gólváltás következett. A második etapot hosszú gólcsend jellemezte, a védelmek jól álltak a lábukon. A játékrész derekán egyre inkább az Ördögök kerültek lendületbe, két góllal is elléptek a hazaiak (6:4). A mohikánok előnyben zárkóztak, ám szünet előtt Karácsony Péter góljával visszaállt a kétgólos különbség (7:5). A záró harmadot gyors mohikán gól nyitotta, amire három hazai találat érkezett válaszként (10:6). Hat perccel a vége előtt még zárkózott az Origo, de szorosabbá már nem tudták tenni a párharcot: az Ördögök továbbra is harcban vannak a rájátszásért.

Kazincbarcikai Ördögök – Origo Mohicans 10:7 (4:4, 3:1, 3:2)

A játéknap zárására Komáromban került sor: a DEAC vizitált az erődvárosban. A debreceniek gyorsan ember – majd gólelőnybe kerültek, majd ismét emberelőnyből megduplázták előnyüket. A második harmadot gyors gólokkal kezdték az egyetemisták, a 24. percben már hét volt közte. Hiába kértek időt a hazaiak, nem tudták rendezni a sorokat. A 26. percben piros lapok villantak: hazai oldalról a stábból és a játékosok közül is jutott a piros lapokból, a vendégek közül is mehetett egy fő zuhanyozni. A folytatásban sem akadta meg a debreceniek szekere, akik a szünetre már 11 gólos előnnyel mehettek (1:12). A záró harmadban már csak a különbség volt a kérdés: végül meglepően nagy különbséggel nyert a DEAC.

SZPK Komárom – Debreceni EAC 2:16 (0:2, 1:10, 1:4)

A játéknap szabadnaposa az ARES HC volt.